Την Τετάρτη 24 Μαΐου, εκπαιδευτικοί του Μουσικού Σχολείου Τρικάλων επισκέφθηκαν το σχολείο μας προκειμένου να παρουσιάσουν ενδεικτικά το πρόγραμμα σπουδών και τις δράσεις του Μουσικού Σχολείου αλλά και τη διαδικασία εγγραφής των μαθητών.

Ο αναμενόμενος ενθουσιασμός των μαθητών των Ε΄ και ΣΤ΄ τάξεων που συμμετείχαν στην ιδιαίτερα ξεχωριστή και βιωματική παρουσίαση (με παραδοσιακά μουσικά όργανα) των εκπαιδευτικών-μουσικών του Μουσικού Σχολείου δέσμευσε το Σύλλογο Διδασκόντων του 28ου Δημοτικού για τον προγραμματισμό επίσκεψης των μαθητών του σχολείου μας στο Μουσικό Σχολείο Τρικάλων κατά τη διάρκεια της επόμενης σχολικής χρονιάς…

Δείτε αναλυτικά στην ιστοσελίδα του Μουσικού Σχολείου Τρικάλων περισσότερες πληροφορίες σχετικά με τις αιτήσεις συμμετοχής στη διαδικασία επιλογής μαθητριών και μαθητών για την Α΄ τάξη του Μουσικού Σχολείου για το σχολικό έτος 2023-2024.